Firmadan HaberlerSMT KARBÜR KESİCİ TAKIMLAR SAN. VE TİC. A.Ş.

Esenkent Mah. DES San. Sitesi Atatürk Cad.
114. Sok. C17 Blok No:48 Ümraniye /İstanbul
 
Telefon:(216) 540 78 42 ve 43
Faks:(216) 540 78 88
 
E-Posta:info@smt.com.tr
 marketing@smt.com.tr


SERT METAL KESİCİ TAKIMLARDA ÇÖZÜM ORTAĞINIZ: SMT  

1974 yılında İstanbul'da kurulan OPAŞ, üretim sektöründeki bilgi ve deneyimi ile günümüz Türk otomotiv yan sanayinin öncü şirketlerinden biri olmuştur.

OPAŞ'ın yönetim felsefesi; kuruluşundan bugüne, kaliteden ödün vermeyen yapısı ile 1998 yılında Alman DQS tarafından ISO 9001 Kalite Belgesi ile sertifikalandırılmıştır.

OPAŞ, ana faaliyet konusu olan otomotiv yan sanayi ürünlerinin yanı sıra, 1990 yılında Amerikan Multi-Arc ve Siemens firmalarının lisansı altında PVD(Fiziksel buhar biriktirme) yöntemiyle sanayiide kullanılan her türlü kesici takımlara, Titanyum nitrür, Alüminyum titan nitrür gibi ince film sert seramik kaplamalar uygulamıştır.Uzun yıllar süren bu uygulamalar sırasında OPAŞ, Karbür Kesici Takımlar hakkında önemli bir bilgi birikimine sahip olmuştur.

Türkiye'de imalat sanayiinin rekabetçi yapısı gereği, CNC tezgahların yaygın olarak kullanılmaya başlaması ve karbür kesici takımlara olan ihtiyacın artması OPAŞ'ı, bu alandaki bilgi birikimini uygulamaya sevk etti.Böylece 2003 yılında, sert metal takımlar üreten OPAŞ-SMT bölümünü kurdu.

Ar-Ge projesi kapsamında başlatılan sert metal takımlar üretimi, CAD yazılım destekli ve optimum çalışma koşulları araştırılarak, 5 eksenli otomatik CNC taşlama tezgahlarında üretilmekte ve bilgisayar ortamında yüksek teknolojili cihazlar vasıtasıyla ölçülmektedir.

OPAŞ, sanayiide yaygın olarak kullanılan , frezeler , matkaplar , punta matkapları , raybalar vs. komple sert metal kesici takımlar DIN standartlarında ve özel amaçlara uygun özel takım olarak üretmekte ve sanayiinin hizmetine sunmaktadır.

Vizyonu:
Standart ve özel sert metal kesici takım sorunlarına çözüm üreten firma olarak anılmak.

Misyonu:
Yüksek kaliteli ve uygun fiyatla sert metal kesici takımları, hızlı bir şekilde tüketiciye sunmak.